Gabinet okulistyczny w Centrum Medycznym NMED prowadzi:

Specjalista chorób oczu – Jakub Ciecierski

Centrum Medyczne NMED, ul. Jeleniogórska 37C, 59-540 Świerzawa

Centrum Medyczne NMED serdecznie zaprasza zarówno dzieci jak i dorosłych   do nowo otwartego Gabinetu Okulistycznego zlokalizowanego w Złotoryi przy ul. Rynek 5/2 w Złotoryi

Spełniając oczekiwania   pacjentów, w oparciu o najwyższe standardy świadczonych usług Centrum Medyczne N Med stworzył dla Państwa   kompleksowy  gabinet okulistyczny wyposażony w sprzęt najnowszej generacji.

Gabinet okulistyczny w Centrum Medycznym NMED zajmuje się:

  • diagnostyką i leczeniem chorób oczu u dzieci i dorosłych
  • leczeniem zeza i niedowidzenia
  • badaniem i obrazowaniem przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej
  • badaniem dna oka
  • bezkontaktowym pomiarem ciśnienia wewnątrz-gałkowego
  • badaniem kierowców
  • wykonywaniem badań profilaktycznych

UWAGA !!! Informujemy, że w Centrum Medycznym NMED dostępne są urządzenia najnowszej generacji, dzięki którym możemy wykonać jeszcze dokładniejsze badanie wzroku.

Polomierz – urządzenie okulistyczne służące do wykonywania badania pola widzenia. Umożliwia wykrywanie i ocenę ubytków w polu wzroku pacjenta.
Wykonujemy je m. in. w diagnostyce chorób nerwu wzrokowego, pomaga w wykrywaniu przyczyn przewlekłych bólów głowy, diagnostyce chorób siatkówki, niektórych chorób neurologicznych. Jest także niezastąpiony w monitorowaniu jaskry.

OCT (optyczna koherentna tomografia) to nowoczesna, nieinwazyjna metoda badania oparta na tzw. skaningu optycznym. Pozwala na ocenę oka zarówno w jego przednim jak i tylnym odcinku. Dzięki niemu możemy ocenić grubość rogówki i kąty przesączania, co niezbędne jest przy wykrywaniu jaskry. Jednak najczęściej badanie to jest wykonywane u pacjentów ze schorzeniami siatkówki: AMD, czyli zwyrodnieniu plamki związanemu z wiekiem i retinopatii cukrzycowej. Jest niezastąpione przy wykrywaniu otworów plamki, błon przedsiatkówkowych, trakcji szklistkowo-siatkówkowych i rzadziej występujących schorzeń naczyniowych w obrębie siatkówki – zakrzepach i zatorach.

OCT RNFL czyli ocena warstwy włókien nerwowych siatkówki wraz z GCC (kompleks komórek zwojowych) to wraz z polem widzenia najważniejsze metody oceny zmian jaskrowych.

Dzięki nowoczesnej aparaturze czas badania jest skrócony do minimum – kilka do kilkunastu minut. Do przeprowadzenia badania konieczne może być rozszerzenie źrenicy pacjenta przy użyciu kropli. Może się to wiązać z gorszym widzeniem u osób poddawanych badaniu przez czas do 4 godzin od podania kropli.

Szczegółowe informacje dostępne w rejestracji.