Gabinet Medycyny Estetycznej w Centrum Medycznym NMED prowadzi Lek. Karolina Agata absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz studiów podyplomowych na kierunku Medycyna Estetyczna dla Lekarzy w Katowicach.
Centrum Medyczne NMED zaprasza do nowo otwartego Gabinetu Medycyny Estetycznej w Złotoryi.

Innowacyjne metody wykorzystywane w medycynie estetycznej sprawiają, że coraz większa liczba pacjentów decyduje się na mniej inwazyjne środki usuwania niedoskonałości, oraz szybszą regenerację niż w przypadku chirurgii plastycznej.
Natomiast efekt wykonanych zabiegów jest bardzo naturalny, a zarazem trwały
Innowacyjne metody w Medycynie Estetycznej oferta:

Mezoterapia
To najczęściej rekomendowany zabieg odmładzający. Jest to technika mikroukłuć umożliwiająca precyzyjna podaż substancji aktywnych dokładnie w tym rejonie skóry, w którym chcemy uzyskać efekt ich działania.
Wyselekcjonowane koktajle kwasu hialuronowego, minerałów, witamin i poinukleotydów odżywiają i poprawiają jędrność skóry oraz wyraźnie polepszają jej kondycję, niwelując oznaki zmęczenia i widoczność powierzchownych zmarszczek.

Wskazania:
– wiotkość skóry oraz brak jej nawilżenia
– powierzchniowe zmarszczki
– rozstępy
– wypadanie włosów
– zmarszczki mimiczne
– przebarwienia skóry
– blizny potrądzikowe
– sucha, szorstka skóra

Botox
Polega na podaży toksyny botulinowej typu A metodą pojedynczych iniekcji, które skutecznie wygładza już istniejące zmarszczki i zapobiega tworzeniu nowych. Jej działanie polega na zahamowaniu przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego, co skutkuje relaksacją mięśni, a w następstwie wygładzanie zmarszczek. Jest to zabieg z powodzeniem stosowany od wielu lat.

Wskazania:
– głębokie fałdy nosowo-wargowe
– uniesienie kącików ust
– bruzdy zlokalizowane poniżej kącików ust
– powiększenie i poprawa konturu ust
– nadpotliwość dłoni, stóp i pach
– migrenowych, napięciowych oraz chronicznych bólach głowy
– usuwanie zmarszczek poprzecznych czoła oraz w okolicach oczu

Osocze Bogatopłytkowe
Zabieg wykorzystujący zdolności regepmy ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji alergicznych.
Jest to jedna z najnowszych propozycji Medycyny Estetycznej do walki z oznakami starzenia.
Osocze bogatopłytkowe zawiera wiele czynników wzrostu, które przyspieszają powstawanie nowych komórek naskórka oraz stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych.

Wskazania:
– odbudowa i regeneracja skóry
– leczenie łysienia typu męskiego
– blizny potrądzikowe
– poprawa kolorytu skóry
– przyśpiesznie gojenia
– zapobiega starzeniu się skóry
– zmniejszona gęstość skóry
– zmarszczki różnego typu

Wypełniacze
Jest to skuteczny zabieg umożliwiający modelowanie konturów i korygowanie objętości w obrębie twarzy, profilaktyka i leczenie uszkodzeń skórnych. Polega na podskórnym podaniu preparatów na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego, który jest jednym z podstawowych składników macierzy pozakomórkowych. Ich zastosowanie jest bezpieczne dla organizmu.
Ilość endogennego kwasu hialuronowego zmniejsza się wraz z wiekiem, co skutkuje zmianami zachodzącymi w naskórku i skórze właściwej przyspieszającymi starzenie się skóry i pojawienie się zmarszczek.

Wskazania:
– biologiczna poprawa stanu skóry
– opadające kąciki ust
– bruzdy nosowo-wargowe
– zmarszczki czoła
– zmarszczki wokół oka „kurze łapki”
– uwydatnienie policzków
– wypełnienie, ujędrnienie ust
– likwidacja cieni pod oczami
– uwydatnienie brody

Alidya (przełom w leczeniu cellulitu)
Jest to rewolucyjna metoda zwalczania cellulitu o udokumentowanej skuteczności. Dzięki podskórnej podaży specjalne stworzonej formuły zmniejszamy zakwaszenie organizmu poprawiając metabolizm komórek, działamy przeciwutleniająco usuwając z organizmu jony żelaza, zmniejszamy obrzęki redukując osmolarność. Pozwala nie tylko leczyć cellulit już istniejący, ale również zapobiega jego powstawanie.
Terapię antycellulitową można stosować na wszystkie okolice ciała dotknięte cellulitem.

Najczęściej są to m.in. :
– brzuch
– uda
– pośladki
– ramiona

Wskazania:
– cellulit we wczesnej fazie rozwoju

AQUALYX® (liposukcja bez skalpela)

Unikalna formuła pozwalająca na redukcję lokalnych otłuszczeń. Znajduje swoje zastosowanie w modelowaniu miejsc, w których mino intensywnych ćwiczeń i diety pozostaje oporna tkanka tłuszczowa. AQUALYX® jest jedyną alternatywą odsysania tkanki tłuszczowej. Dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych igieł ograniczamy ilość wkłuć i występowania działań niepożądanych.
AQUALYX® to roztwór bez fospatydyloholiny, w którym głównymi, działającymi na tkankę tłuszczową są detergenty (typu deoksycholan sodu). Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową.
AQUALYX® wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

Wskazania:
Najlepsze efekty osiągalne są u pacjentów z odpowiednią wagą lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Szczególnie w przypadku takich miejscowych nagromadzeń się tłuszczu u kobiet jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety.